נגיף הקורונה - הנחיות ועדכונים שוטפים

שלום רב לכלל הסטודנטים,

בכל הקשור לנגיף הקורונה, הטכניון כפוף להנחיות משרד הבריאות, המתעדכנות לפרקים בלינק.

סטודנט הנדרש לשהות בבידוד, יהיה מחויב לבצעו מחוץ לקמפוס הטכניון.

בנוסף ובהתאם להנחיות משרד הבריאות והממשלה,לחצו על הלינק כדי לקבל עדכונים שוטפים ומידע אודות עבודה, הוראה ולימודים בזמן קורונה בטכניון.

וירוס הקורונה גורם לתחלואה נשימתית דמוית שפעת לא ספציפית, ובמקרים נדירים לדלקת ראות חמורה. בשלב הנוכחי של הדבקה במספר רב של מדינות באירופה ובארץ, ישנם מספר כללי התנהגות שימזערו את הסיכון להפצת המחלה ותחלואה:

  • בעת יציאה למרחב הציבורי חובה לחבוש מסיכת פה ואף. מומלצת מסיכת בד ביתית או מסיכה רגילה ויש לחבוש אותה כך שתהיה צמודה לפה ולאף.
  • במרחב הציבורי ובמקומות העבודה יש לשמור על מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם.
  • יש להתרחק מאנשים חולים בתסמינים נשימתיים.
  • הקפדה על רחיצת ידיים עם מים וסבון למשך 20 שניות לפחות או חיטוי על ידי תכשיר אלכוהולי לאחר מגע עם אנשים או חפצים מפחיתה משמעותית את הסיכוי להדבקות בוירוסים.

ניתן לצפות בסרטוני הסברה של משרד הבריאות בשפות: עברית, ערבית, רוסית, אנגלית ואמהרית

להלן מקבץ שאלות ותשובות אודות נגיף הקורונה:

על מי חלה חובת בידוד בית?

לפי העדכונים וההנחיות של משרד הבריאות, השבים לישראל מכל יעד בעולם, החל מתאריך 9/3/2020 בשעה 20:00, נדרשים להיכנס לבידוד ביתי למשך 14 ימים ממועד חזרתם לישראל, ולא להיכנס לקמפוס הטכניון.

מגע עם חולה מאומת - אם בתוך 14 יום מהמגע עם החולה המאומת הופיעו: חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר, יש לפנות למוקד 101 של מדא, לא להגיע למרפאת קופת חולים ולא לחדר מיון. במידת הצורך יגיע פרמדיק לבדיקות מעבדה לביתכם ולהמשך טיפול, על פי החלטת הרופא. מגע הדוק מוגדר כשהייה של פחות משני מטר למשך 15 דקות לפחות עם חולה.

מהם התסמינים להדבקות בנגיף הקורונה?

  • חום של 38 מעלות צלזיוס או יותר
  • שיעול
  • קשיי נשימה או תסמין נשימתי אחר

על אנשים עם חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה) להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום. כל זאת גם אם לא חזרו מחו"ל או היו במגע עם חולה מאומת.

כיצד יש לפעול עם הופעת תסמיני נגיף הקורונה?

יש ליצור קשר טלפוני עם מוקד 101 של מד"א בלבד.

אין להגיע למרפאת קופת חולים ולא לחדר מיון. במידת הצורך יגיע פרמדיק לבדיקות מעבדה לביתכם ולהמשך טיפול, על פי החלטת הרופא.

באלו אמצעי זהירות יש לנקוט במסגרת בידוד בית?

  • אין צאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות.
  • מי שנמצאים בבידוד בית נדרשים לדווח על כך למשרד הבריאות.

יש לפעול ולעקוב אחר ההנחיות של משרד הבריאות בטלפון 5400* ו/או בלינק.

לשכת דיקן הסטודנטים עומדת לרשותכם בכל שאלה

אני עוטה מסכה בציבור משלוש סיבות (PDF)

תמונת אוירה - פירוט מלא כמו בתמונה קיים בקובץ PDF