ברוכים הבאים לאתר דיקן הסטודנטים

בעשורים האחרונים הפך הטכניון למותג אקדמי עולמי הודות למחקרים פורצי דרך, שלושה פרסי נובל ושלוחות בסין ובניו-יורק. ועדיין, האוצר האמיתי שלנו הוא אתם, הסטודנטים.

הסטודנטים שלנו מתקבלים לטכניון ללא הבדל בלאום, דת, צבע ומגדר ועל סמך קריטריון אחד ויחיד: מצוינות. עם זאת, רבים מהם מוטרדים בבעיות המפריעות להם להתמקד בלימודים ולהצליח - קשיים משפחתיים, נפשיים וכלכליים ומגבלות של שפה ותקשורת. חלק מן הקשיים הללו חוויתי על בשרי כסטודנט צעיר בטכניון לפני שנים לא מעטות.

המשורר היווני דיוניסיוס סולומוס כתב "לא קלות הן הדלתות כשהנזקקות מקישה בהן". על כך ניתן להוסיף כי גם הסטודנטים עצמם אינם יודעים תמיד על איזו דלת לנקוש. כאן נכנסת לתמונה לשכת דיקן הסטודנטים. הלשכה אחראית על הסיוע לסטודנטים במלגות ובהלוואות, במעונות ובחונכות, בייעוץ פסיכולוגי, בסיוע למשרתי המילואים ולנשים הרות ובהעשרת חיי הקמפוס בפעילויות חברה ותרבות.

הטכניון הוא המוסד האקדמי המוביל בישראל לא רק בהישגים מחקריים אלא גם בכל הקשור לרווחת הסטודנטים ולתמיכה שהם מקבלים. תפקידי כדיקן הסטודנטים לשמר ולשפר את מערכות הסיוע הקיימות, לטפח את הקשר בין הסטודנטים לחברי הסגל ולהיות זמין לכולם לטובת הסטודנטים ולרווחתם.

דלתי פתוחה לכולכם,

בברכה,

פרופ' בני נתן, דיקן הסטודנטים.